Malatya Pencere Haber | Malatya Son Dakika
HV
22 EYLÜL Cuma 14:49
Advert

Kaymakam gözyaşıyla Darende’ye veda etti

Darende Kaymakamı Ökkeş Safa Türkoğlu, Darende ilçesine gözyaşı ile veda etti. Veda törenine katılanlar da gözyaşına hakim olamadı. Kaymakam Türkoğlu Yazıköy Mahallesine kadar konvoy halinde uğurlandı. 

Darende
Giriş Tarihi : 29-08-2023 14:50
Kaymakam gözyaşıyla   Darende’ye veda etti

Darende Kaymakamı Ökkeş Safa Türkoğlu, Darende ilçesine gözyaşı ile veda etti. Veda törenine katılanlar da gözyaşına hakim olamadı. Kaymakam Türkoğlu Yazıköy Mahallesine kadar konvoy halinde uğurlandı. 

 

AHMET ÇAKIR/DARENDE 

İçişleri bakanlığı mülki idare amirleri yaz kararnamesi ile tayiniyle Erzincan’ın Kemah ilçe kaymakamı olarak tayin edilen Darende Kaymakamı Ökkeş Safa Türkoğlu, Darende’ye veda etti. Darende Kaymakamlığı binası önünde düzenlenen veda törenine çok sayıda vatandaş ve mülki amir katıldı.  

“VALİ OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ” 

Veda konuşması yapan Hilmi Keyhıdır, “Tarihte ilk defa bu kadar kişi kaymakamı göndermek için burada toplandı. Darende halkının yanında oldunuz. Darende halkının gönlünde çok güzel yer tuttunuz. Zikzak yapmadan dümdüz şekilde görevinizi yaptınız. Bu topluğu görmenin mutluluğunu yaşayan bir kaymakamsınız. Sizi daha mükemmel bir kalabalıkla uğurluyoruz. İnşallah daha güzel makamlarda vali olarak sizi görmek istiyoruz. Darende halkı olarak çok teşekkür ediyoruz. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.  

“DARENDE BİZİM İKİNCİ MEMLEKETİMİZ OLDU” 

Kaymakam Türkoğlu, “iki yıldır Darende’de görev yapıyorum. Rabbime Allah’ıma hamdolsun kaymakamlık mesleğine Darende’de başladım, Somuncubaba’nın diyarında. Burada hepimiz bir aile olduk. Hepinizin sofrasına oturdum, sofranıza kabul ettiniz. Bu bir ayrılık değil, çünkü biz sürekli gelip gideceğiz. Ben zaten Osmaniyeliyim, Darende bizim ikinci memleketimiz oldu. Rabbim hepinizin işini gücünü rast getirsin. Eşimle beraber çok üzülüyoruz. Ama bizim mesleğimiz gurbet mesleği. Biz Darende’yi çok sevdik, hepinizden Allah razı olsun. Darendeliler telefonumu çaldığı anda mutlu olacağım. Gittiğimiz yerde sizde bizi yalnız bırakmayın” dedi. Konuşması sırasında gözyaşını tutamayan Kaymakam, uğurlamaya gelen kişiler de gözyaşını tutamadı.  

YENİ KAYMAKAMIN GÖREVE BAŞLAMASI BEKLENİYOR 

İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirleri Yaz Kararnamesi ile Balıkesir’in Gömeç ilçesinde görev yapan Kaymakam Şeref Gülyer Darende Kaymakamlığı’na atanmıştı. Gülyer’in önümüzdeki günlerde ilçeye gelip yeni görevine başlaması bekleniyor. Darendeliler, Kaymakam Türkoğlu’nu; Yazıköy Mahallesine kadar konvoy halinde uğurladı. 

VEDA TÖRENİNE KATILANLAR 

Darende İlçe Emniyet Müdürü Sinan Atıcı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Seydi Güşen, Esnaf Odası Başkanı Salih Soylu, kaymakamlık personeli, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Sedef KöseoğluSedef Köseoğlu

Pencere Gazetesi

YORUMLAR