Malatya Pencere Haber | Malatya Son Dakika
HV
22 EYLÜL Cuma 15:19
Advert

Güneş Gönül Bağı Sağlamsa Yük de Güzeldir Yolda  

İstanbul Darende arasında gönül köprüsü kuran ve dost ve çevresinden topladığı yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Ali Güneş Gönül bağı sağlamsa yük ’de güzeldir yolda güzeldir dedi.

Darende
Giriş Tarihi : 02-09-2023 17:47   Güncelleme : 02-09-2023 18:00
Güneş Gönül Bağı Sağlamsa Yük de Güzeldir Yolda  

İstanbul Darende arasında gönül köprüsü kuran ve  dost ve  çevresinden topladığı yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Ali Güneş Gönül bağı sağlamsa yük ’de güzeldir yolda güzeldir  dedi.   

AHMET ÇAKIR/DARENDE 

İstanbul’da ikamet eden Darendeli hemşerimiz Ali Güneş gönülleri  fed etmeye devam ediyor. Darende zengibar Karakucak Güreş ve Kültür festivali için Darende’ye gelen Güneş  verdiği bilgide  İstanbul Darende arasında gönül köprüsü kurduk   dost ve hayırseverlerden topluyor bu bölgede ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz, buda bizleri mutlu ediyor dedi. Güneş  biz sadece aracıyız  gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşabiliyorsak ne mutlu bize dedi.  

           DEPREMDE ÇOCUKLARA ULAŞMAK BİZLERİ ÇOK ETKİLEMİŞTİ    

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatyalı ve  Darendeli  depremzede çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler dağıtmıştık. Allah bu afetleri bir daha yaşatmasın, o çocukları korkusu hala gözlerimizin önünde. Dağıttığımız o oyuncaklarla biraz olsun  çocuklarımızı sevindirmiştik. İstanbul da gelerek memleketimizde  bu çalışmaları yapmak biraz bizi yorsa’ da gönül bağı sağlamsa yük ’de güzeldir yolda güzeldir  ayrıca yaklaşık yüzlerce  aileye gıda kolisi battaniye ulaştırdık hala bu çalışmalarımız devam ediyor dedi.   

                DARENDELİ OLMAK BİZLERE GURUR VERİYOR 

Ali Güneş Darendeli olmak bizlere gurur veriyor Ülkemizin hangi  bölgesine giderseniz gidin Darendeliyim dediğiniz an İnsanların bakışı değişiyor. Darendeliler gittikleri her yerde güzel anılar, güzel izler bırakmış büyüklerimizin bizlere bıraktığı güzel mirasın kıymetini bilerek  bizlerde yarınlarımıza iyi Darendeli  imajını bırakmalıyız Darendeli olmak bizlere gurur veriyor dedi.    

Kaynak : DarendePostası.com

 

 

Pencere MedyaPencere Medya

YORUMLAR