Malatya Pencere Gazetesi | Malatya Son Dakika Haberleri
HV
04 EKİM Çarşamba 17:28
Advert

Güder Kıraç Mahalle Sakinlerine Konuk Oldu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’yle beraber Kıraç Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Güder, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinlerken mahalleye yapılan yatırımları anlattı.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-09-2023 12:55
Güder Kıraç Mahalle Sakinlerine Konuk Oldu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’yle beraber Kıraç Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Başkan Güder, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinlerken mahalleye yapılan yatırımları anlattı.

Göreve geldiği günden bu yana ilçe halkıyla bir araya gelen ve sorun sıkıntıları dinleyerek çözümler üreten Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’yle Kıraç Mahallesi’nde toplantı düzenleyerek mahalle sakinlerini dinledi.

Toplantıya Başkan Güder ve Milletvekili Tüfenkci ile birlikte AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve meclis üyeleri de katıldı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder mahalle halkının ihtiyaçlarını karşılamak için imkânları seferber ettiklerini ifade etti. Başkan Güder, “Bugüne kadar hep sizin desteğinizi gördük. Allah hepinizden razı olsun. Bizde elimizden geldiğince tüm imkanlarımızı sizlere hizmet adına seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz.  İhtiyaçlar bitmez.  Bu yıl yeni bir asfalt serseniz 2 yıl sonra tekrar ihtiyaç duyulur ve yeniden sermek zorunda kalırsınız. Battalgazi Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyemizle birlikte uyum içerisinde çalışıyoruz. Alt yapısı tamamlanan mahallelerde üst yapıyı yapıyoruz. Kıraç Mahallemiz Hatunsuyu bölgesinde yeni bir mahalle. Bazı aksaklıklar yaşandığında hemen müdahale edeceğiz. Mahallemiz bizim önem verdiğimiz mahallelerimizden bir tanesi. Sürekli mahalle için neler yapabiliriz bunun istişaresini yapıyoruz sizlerle. Göreve geldikten sonra mahalle genelinde güzel işler yaptık ve bundan sonra da sizlerin desteğiyle güzel işlere imza atmaya devam edeceğiz.” dedi.

MİLLETVEKİLİ TÜFENKCİ: “BELEDİYEMİZ MAHALLEMİZİN 100 YILINI DÜŞÜNEREK HİZMET YAPIYOR”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de “Bu şehri yeniden inşa ve ihya ederken, hayatın olağan akışının devam ettiği, az zarar gören diğer mahallelerimizde belediye başkanlarımız hizmetlerine devam ediyor. MASKİ’miz bir yandan yıkımlardan kaynaklı patlakları yaparken bir yandan da yeni çekilen hatlarla bölgeye su veriyor. Hatunsuyu şehrin gelişen bölgelerinden bir tanesi. Buraya ne kadar hizmet yapılsa az.  Battalgazi Belediye Başkanımızın Tekstil Kent yaparken bu bölgede istihdam oluşturmayı hedefledi. Belediyemiz imarı yaparken buranın tarımsal vasfını korurken gelişmesinin önünü açmayı hedefledi. Kıraç yeni bir mahalle olarak oluşuyor.  İnşallah imar yollarıyla, yapılaşmalarıyla örnek mahallemizden biri olur. Buraların planı yapılırken, hizmet getirilirken günü kurtarmak adına değil de 100 yılı hesap ederek köklü bir mahalle olarak buraların gelişmesi düşünülerek planlanıyor. “ ifadelerini kullandı.

Pencere MedyaPencere Medya

YORUMLAR
Selçuk 2 hafta önce
osman güder nasıl bakıyor öyle tam karikatürlük