Malatya Pencere Haber | Malatya Son Dakika
HV
24 EYLÜL Pazar 23:19
Advert

Başkan Şarlak'tan OVP Açıklaması

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak “Yeni yatırım planları ile birlikte işsizlikle mücadelede başarılı olunacağını ve kısa bir sürede enflasyon ile mücadelenin sonuçlarını göreceğimize inancımız tamdır.” dedi

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 10-09-2023 12:42
Başkan Şarlak'tan OVP Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Orta Vadeli Program'ı (OVP) kamuoyunu duyurmasının ardından iş dünyasından ilk tepkiler gelmeye başladı.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak “Yeni yatırım planları ile birlikte işsizlikle mücadelede başarılı olunacağını ve kısa bir sürede enflasyon ile mücadelenin sonuçlarını göreceğimize inancımız tamdır.” dedi.

ASKON Malatya Şube Başkanı Mustafa Şarlak, konuya ilişkin şunları ifade etti;

“Orta Vadeli Program (OVP) tavizsiz bir şekilde uygulanır, kaynaklar verimli kullanılırsa enflasyonla mücadelede ve büyüme hedeflerinde mutlaka başarılı olunacaktır. 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası oluşan 3 trilyona yakın bütçe açığının kapatılması kaynaklarımızın verimli bir şekilde kullanılması doğrultusunda oldukça büyük önem arz etmektedir.
Orta Vadeli Program’ı iş insanları olarak önemsiyoruz. Programın tavizsiz bir şekilde uygulanması ile birlikte kazananın kesinlikle ülkemiz olacağına inanıyoruz. Yeni yatırım planları ile birlikte işsizlikle mücadelede başarılı olunacağını ve kısa bir sürede enflasyon ile mücadelenin sonuçlarını göreceğimize inancımız tamdır.


Türkiye Yüzyılında ülkemiz büyümeye devam edeceği gibi her alanda başarıya emin adımlarla yılmadan ilerlemekteyiz.”

Pencere MedyaPencere Medya

YORUMLAR